Nasze kursy

Uczymy Rysować i Malować! Uczymy myśleć i projektować wszystkich: początkujących, szalonych, architektów, pasjonatów, nieśmiałych, geniuszy, młodych, inteligentnych, zbuntowanych, niepokornych, innych. Tych, którzy widzą inaczej i tych, którzy nie przepadają za regułami. Niektórzy widzą w Was szaleńców, my widzimy artystów. Ludzi, którzy są gotowi zmieniać przyszłość!

Bo tylko Ci, którzy są tak szaleni, by myśleć, że zmienią świat, -zmieniają go naprawdę. Jesteśmy czarno biali i pomagamy spełniać Twoje marzenia!

Nie mamy utartych schematów szkoleniowych, prowadzimy zajęcia, dostosowane do Twoich potrzeb. Mamy indywidualne podejście do każdego z naszych uczniów i dbamy o to, by pod naszym czujnym okiem realizowali swoje marzenia.

Nie jesteśmy zwykłą szkołą rysunku i malarstwa! To miejsce gdzie uczymy nowego spojrzenia na szary, smutny świat i przedstawiamy go w naszej czarno białej wersji 🙂 Uczymy projektować, myśleć i żyć tym, co kochasz! Pasje i talenty, które pomagamy Ci rozwijać niezależnie od tego czy jesteś w gimnazjum, liceum, w trakcie studiów czy po nich, pozostaną razem z Tobą na całe życie.

 • Zapraszamy wszystkich! Nie ma granic wieku, przyjmujemy od lat 10 do 100! Gimnazjum, liceum, studenci, osoby dorosłe oraz osoby bardziej niż dorosłe 🙂
 • Zapraszamy wszystkich! A w szczególności tych którzy chcą się uczyć hobbystycznie I tych którzy w życiu nie trzymali ołówka w ręce 🙂
 • Zapraszamy wszystkich! Przygotujemy Cie na dowolnie wybraną uczelnie wyższą! architektura, A.S.P., krajobraz, wnętrza, wzornictwo, design, malarstwo, grafika
 • Zapraszamy wszystkich! Przygotowujemy na uczelnie w Krakowie, Warszawie, Gliwicach, oraz na uczelnie zagraniczne w Londynie, Hiszpanii, Niemczech, Holandii, Turynie

Czekamy na Ciebie na Małym Rynku w Krakowie, aby otworzyć drzwi do wymarzonej przyszłości lub po prostu by dobrze się bawić, poszerzać horyzonty i rozwijać swoją pasję!

Nasi uczniowie zajmują systematycznie pierwsze miejsca na listach rankingowych uczelni wyższych, czym chwalimy się w corocznych zestawieniach i co dowodzi, że wykonujemy nasze zadanie naprawdę dobrze!

Przyjdź do nas na pierwsze zupełnie darmowe i niezobowiązujące zajęcia i przekonaj się, że jesteśmy najlepszą szkołą na spełnianie twoich marzeń!

Zajęcia prowadzone są przez profesjonalistów! Marcin Galas i Tomasz Smuga tworzą zespół zawodowych i czynnie działających architektów z pracowni WWW.AUTOGRAF-STUDIO.PL oraz nauczycieli akademickich Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej z dziesiątkami naukowych publikacji i serią międzynarodowych konferencji na koncie! Ich 15 letnie doświadczenie w pracy jako opiekunowie dydaktyczni w Katedrze Kompozycji Architektonicznej Krakowskiego Wydziału Architektury, pozwala na rzetelne przygotowanie uczniów do spełnienia warunków egzaminacyjnych wyznaczonych przez uczelnie wyższe.

Na małym rynku Twoje marzenia zmienimy w Twoją przyszłość! Prowadzimy również zajęcia dodatkowe z Historii Sztuki, kursy Fotografii, oraz liczne Korepetycje dla studentów architektury! Lekcje rysunku i malarstwa są dodatkowo wzbogacone przez darmowe wykłady, konsultacje i korekty! Ponadto organizujemy różne konkursy, plenery, dodatkowe i darmowe godziny zajęć oraz stypendia!

Najzdolniejsi z wychowanków czarny biały mają możliwość późniejszej współpracy, stażu a nawet zatrudnienia w autorskim biurze architektonicznym autograf studio w Krakowie. Współpracujemy ze swoimi studentami w licznych międzynarodowych i krajowych konkursach architektonicznych i uczymy stawiać pierwsze kroki w zawodzie architekta!

Nasze kursy:

Rysunek – Kurs przygotowujący na studia: Architektura, Architektura krajobrazu, Wzornictwo przemysłowe, Design, Akademia sztuk pięknych, dowolne studia artystyczne w Polsce i za granicą. Kurs skierowany również dla amatorów.
Malarstwo –  Kurs przygotowujący na studia: Wzornictwo przemysłowe, Design, Akademia sztuk pięknych, dowolne studia artystyczne w Polsce i za granicą. Kurs skierowany również dla amatorów.
AKT – rysunek Zajęcia rysunkowe ze studium aktu dla przygotowujące na studia artystyczne oraz wszystkich, którzy chcą nauczyć się podstaw anatomicznego rysowania postaci.

Dlaczego nazywamy się Najlepszą Szkołą Rysunku i Malarstwa?

6 argumentów, których nie posiada nikt inny!

 1. Jedyni mamy takie dobre wyniki na egzaminach!
  Rezultaty i statystyki cyklicznie publikowane od lat weryfikują wysoki poziom w naszej szkole.
 2. Najlepsza kadra uczących!
  Jesteśmy jedyną szkołą gdzie zajęcia prowadzone są przez długoletnich pracowników naukowych Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej, czynnych architektów prowadzących własną pracownię architektoniczną WWW.AUTOGRAF-STUDIO.PL
 3. Darmowe wykłady i zajęcia!
  Uzupełnienie zajęć stanowi cykl wykładów poszerzających wiedzę oraz darmowe zajęcia dla naszych uczniów jak i możliwość ubiegania się o Stypendium Szkoły
 4. Połączenie teorii z praktyką!
  Jako jedyni oferujemy możliwość zdobycia doświadczenia zawodowego (praktyki, stażu lub zatrudnienia) w naszym biurze architektonicznym AUTOGRAF-STUDIO.PL
 5. Najlepsza lokalizacja w Krakowie!
  Mały Rynek -Serce Starego Miasta. Historyczne, XVI wieczne wnętrza naszej pracowni tworzą idealny klimat do kreatywnej nauki.
 6. Jakość / cena
  Najniższa cena, Najwyższa jakość, Najlepsza szkoła 🙂
  Miesiąc zajęć już od 199 zł w tym: darmowe godziny, wykłady, zajęcia, konsultacje…
  Na tle konkurencji jesteśmy Bezkonkurencyjni!
  Zapraszamy serdecznie na Mały Rynek w Krakowie!
  Odwiedź nas! Pierwsze zajęcia za darmo!

REGULAMIN UCZESTNICTWA W ZAJĘCIACH PROWADZONYCH PRZEZ :REGULAMIN UCZESTNICTWA W ZAJĘCIACH PROWADZONYCH PRZEZ :CZARNY BIAŁY z dnia 1 września 2021 roku

Regulamin ustala organizację zajęć prowadzonych przez „CZARNY BIAŁY” w Krakowie, zwaną dalej „szkołą rysunku” oraz związane z tym uprawnienia i obowiązki uczestników zajęć.

§ 1

 1. Uczestnik zajęć przed rozpoczęciem kursu zobowiązany jest zapoznać się z treścią Regulaminu. Regulamin dostępny jest w siedzibie szkoły rysunku w Krakowie.
 2. Uiszczenie przez uczestnika zajęć opłaty za uczestnictwo w kursie jest równoznaczne z akceptacją niniejszego Regulaminu. Organizacja zajęć i zapisy

§ 2

 1. Kurs organizowany przez „szkołę rysunku” trwa dziesięć miesięcy od początku września do końca czerwca. W miesiącach maj i czerwiec dla maturzystów (po maturach pisemnych) zaczynamy maraton przed egzaminem. Zajęcia intensywne prowadzone są codziennie z uwzględnieniem terminów egzaminu wstępnego i egzaminów maturalnych.

§ 3

 1. Uczestnik dokonuje zapisu i rezerwacji miejsca na cały kurs z góry.
 2. Uczestnik może złożyć rezygnację z uczestnictwa w kursie w trakcie jego trwania.
 3. Rezygnacji można dokonać drogą e-mailową, nie później, niż na dwa tygodnie przed rozpoczęciem kolejnego miesiąca nauki.

§ 4

 1.  Dopuszcza się możliwość rozpoczęcia przez uczestnika nauki w trakcie trwania kursu, z tym jednak zastrzeżeniem, że uczestnik ma obowiązek nadrobić program zajęć, który został już zrealizowany od początku kursu (to jest od 1 września), poprzez udział w zajęciach dodatkowych.
 2. Nadrobienie programu zajęć jest możliwe do końca roku.

§ 5

 1. Ewentualne nieobecności na zajęciach uczestnik powinien zgłosić wysyłając SMS na numer telefoniczny lub e-mail „szkoły rysunku”. W zgłoszeniu należy podać pełne imię i nazwisko uczestnika.
 2. W miesiącach gdzie zajęć lekcyjnych jest mniej np. z powodu świąt podawany jest dodatkowy termin zajęć.
 3. Każdy uczestnik zajęć jest zobowiązany do stałego przeglądania poczty elektronicznej oraz profilu facebook szkoły rysunku. W razie zaniedbania tego obowiązku, nie może on zasłaniać się wobec „szkołą rysunku”, nieznajomością korespondencji otrzymanej tą drogą od „szkoły rysunku”.

Opłaty
§ 6

 1. W związku z udziałem w kursie uczestnik ponosi opłaty na rzecz „szkoły rysunku”. Opłata za jedne zajęcia (3h) wynosi:
  kurs przygotowujący na studia – 99 zł,
  kurs amatorski: dla dorosłych – 80 zł; dla dzieci – 50 zł

§ 7

 1. Opłata w pełnej kwocie powinna zostać uiszczona przez uczestnika najpóźniej ostatniego dnia okresu rozliczeniowego (ostatnia sobota danego miesiąca). Opłatę należy uregulować gotówką na zajęciach lub przelewem na rachunek bankowy.

§ 8

 1. Istnieje możliwość odrobienia nieobecności na zajęciach – po wcześniejszym umówieniu z prowadzącym w poprzedzającym tygodniu lub w okresie dwóch tygodni od nieobecności. Zajęcia, które mogą być odrobione w innym terminie nie mogą przekroczyć dwóch zajęć w ciągu jednego miesiąca. Nieodrobione zajęcia nie przechodzą na kolejny rok nauki. Nie jest możliwe odrabianie nieobecności w ramach kursów prowadzonych w ferie lub wakacje.
 2. Rezygnacja z uczestnictwa w zajęciach w trakcie miesiąca nie uprawnia uczestnika do żądania zwrotu części opłaty przypadającej za niewykorzystane spotkania.

Dostępność Pracowni i udział w zajęciach dodatkowych
§ 9

 1. „Szkoła rysunku” jest dostępna w trakcie roku szkoleniowego, czyli od 1 września do dnia 30 czerwca następnego roku kalendarzowego w dniach od środy do piątku w godz. 15.00-19.00 oraz w soboty w godz. 09.00-15.00.
 2. Uczestnik zajęć wykonuje jedną prace rysunkową na zajęciach i jedną pracę (zadanie domowe) samodzielnie w domu. Wykonane przez siebie prace przedstawia w „szkole rysunku” celem ich korekty.
 3. Wykonane prace pozostają w „szkole rysunku”, następnie omawiane są w ramach przeglądu.
 4. „Szkoła rysunku” organizuje również warsztaty: kurs wakacyjny, kurs zimowy w ferie.
 5. Prace wykonane przez uczestników podczas zajęć lub przygotowane w domu i przedstawione do korekty, mogą być zachowane w archiwum „szkoły rysunku”. „Szkole rysunku” przysługuje prawo wykorzystywania tych prac i ich reprodukcji w materiałach i publikacjach wydawanych przez „szkołę rysunku”.
 6. Uczestnik kursu wyraża zgodę na publikację swoich prac, zdjęć w materiałach informacyjnych o „szkole rysunku”.

Sprawy porządkowe, prawa autorskie
§ 10

 1.  Każdy Uczestnik kursu powinien przynosić na zajęcia bristol o wymiarach 50×70 cm, ołówek 3 milimetry z wysuwanymi rysikami: 3B oraz gumkę zwykłą i gumkę chlebową.
 2. Zakazane jest przekazywanie wszelkich materiałów, zdjęć, prac związanych z uczestnictwem w kursie organizowanym przez „szkołę rysunku” jakimkolwiek podmiotom zewnętrznym. Dotyczy to zwłaszcza dostarczania materiałów osobom uczestniczącym w zajęciach prowadzonych przez podmioty konkurencyjne w stosunku do  „szkoły rysunku”.
 3. Naruszenie powyższego obowiązku będzie skutkować odpowiedzialnością cywilną uczestnika z tytułu szkody poniesionej przez „szkołę rysunku”.
 4. Uczestnicy, bądź w przypadku osób niepełnoletnich ich prawni opiekunowie, wyrażają zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jedn.: Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).
 5. „CZARNY BIAŁY” w Krakowie, zwaną dalej „szkołą rysunku” zastrzegają sobie prawo do zmian w regulaminie.