Nasza historia

Poznaj nasz zespół bliżej!

Dowiedz się więcej o osobach tworzących zespół oraz ich wieloletnim doświadczeniu.

O nas

Rysunek od zawsze był naszą pasją – do teraz czerpiemy z niego wielką satysfakcję. Dzisiaj działalność dydaktyczną, badania naukowe oraz praktykę architektoniczną udało nam się połączyć z pasją rysowania.

Sądzimy że tak naprawdę każda duża myśl, pomysł, idea, koncept – każdy projekt, zaczyna się od małego szkicu. Prostego lub skomplikowanego zestawienia czarnych kresek na białym tle kartki. Myśl przelana na papier. Szkic… najczęściej… Czarny Biały.

Czarny Biały to my – Tomasz Smuga i Marcin Galas. Jesteśmy architektami od lat tworzącymi wspólnie krakowskie biuro architektoniczne WWW.AUTOGRAF-STUDIO.PL z siedzibą na Małym Rynku. Prowadzona przez nas pracownia zdobyła wiele nagród i wyróżnień oraz brała udział w licznych wystawach I prezentacjach projektów na terenie całej Polski, między innymi: w Krakowie, Warszawie, Gdańsku, Poznaniu, Elblągu, Kołobrzegu, Oświęcimiu, Lublinie, Kielcach… Zrealizowane przez nas projekty można oglądać na terenie całego kraju oraz za granicą.

Jesteśmy również wieloletnimi pracownikami naukowo–dydaktycznymi na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej gdzie między innymi pełniliśmy funkcję opiekunów naukowych na roku 1 i 3 oraz prowadziliśmy dyplomy na roku 5. Jednocześnie pełniliśmy funkcję Członków Komisji Rekrutacyjnej Wydziału Architektury i Urbanistyki oraz funkcję Członków Komisji Rekrutacyjnej na Wydziale Architektury Krajobrazu.

Zdobyte doświadczenie w przygotowywaniu merytorycznej strony wykładów dla roczników 1, 3 i 5 w Katedrze Kompozycji Architektonicznej Politechniki Krakowskiej jak i lata praktyki w pracy z młodzieżą studencką sprawiły, że zapragnęliśmy podzielić się nie tylko naszym doświadczeniem, sukcesami i wiedzą, ale przede wszystkim pasją, zaangażowaniem i…  naszą wielką miłością do Architektury.

MGR INŻ. ARCHITEKT TOMASZ SMUGA „Black”

MGR INŻ. ARCHITEKT MARCIN GALAS „White”

Wspólne osiągnięcia zawodowe

 • Okładka ARCHITEKTURA & BIZNES!
  Nasz rysunek ideowy projektu domu jednorodzinnego Spiral House znalazł się na okładce magazynu Architektura & Biznes (nr 7-8.18)
 • Nagrodzone domy
 • Nagrodzone wnętrza
 • Wystawa – w głowie architektra
  Ekspozycja przedstawiająca „wyimaginowaną czasoprzestrzeń”, w której rodzą się projekty.
 • Publikacje
 • Konkursy
 • Nagroda Złotego Orła
  Spośród 42 tysięcy firm i sprawdzeniu 698 tysięcy stron oraz przeanalizowaniu prawie 81 tysięcy ocen klientów zostaliśmy nagrodzeni Złotym Orłem Kształcenia!

Nasz zespół

Nasza kolorowa rodzina złożona jest tylko z indywidualistów, którzy wspólnie, choć różnymi ścieżkami starają się zrealizować Twoje marzenia.

Kinga Kępa

Akademia Sztuk Pięknych

Studentka Wydziału Architektury Wnętrz Krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych oraz Accademi di BelleArti di Brera w Mediolanie. Bezwarunkowo kocha zapach terpentyny i poranki z czarną kawą. Autorka licznych prac na wystawach studentów ASP. Uczestniczka wystaw architektonicznych trzech edycji Biennale Architektury w Krakowie. Uczestniczka wielu międzynarodowych oraz ogólnopolskich konkursów architektonicznych (m.in. konkurs na opracowanie koncepcji Cmentarza Wojskowego Żołnierzy Wojska Polskiego na Westerplatte – wyróżnienie). Współtwórczyni opracowań architektonicznych publikowanych w takich tytułach jak m.in.: Architektura&Biznes, Archinea.pl, Onet.pl. Często potrafi doprowadzać ludzi do szału z powodu swojego pozytywnego nastawienia do życia. Mówi stanowczo NIE monotonii. Projektowanie wnętrz jest życiową pasją na przemian z malarstwem, do którego próbuje z sukcesem zarazić innych ludzi. Niektórzy twierdzą że jest najbardziej irytującym indywiduum w pracowni.

Paulina Stachura

Politechnika Krakowska

Ukończyła z wyróżnieniem studia architektoniczne na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej. Posiada również dyplom Royal Institute of British Architects. Dwukrotnie wyróżniona Stypendium Naukowym Rektora Politechniki Krakowskiej. Wyróżniona w X edycji konkursu o Stypendium Twórcze SARP Oddział Kraków. Laureatka ogólnopolskiego konkursu rysunkowego „Szkice architektoniczne” w ramach międzynarodowych Targów Poznańskich BUDMA. Uczestniczka wielu międzynarodowych oraz ogólnopolskich konkursów architektonicznych (m.in. konkurs architektoniczno-rzeźbiarski na projekt Pomnika Patriotycznego w Stargardzie – II miejsce; konkurs na opracowanie koncepcji Cmentarza Wojskowego Żołnierzy Wojska Polskiego na Westerplatte – wyróżnienie). Wyróżniona w ogólnopolskich warsztatach Innowacje w Architekturze za projekt „Nowa prefabrykacja na Marsie”. Laureatka wyróżnień projektów kursowych w ramach przedmiotów projektowych na Politechnice Krakowskiej (Gra brył – dom w krajobrazie, Architektura betonowa). Laureatka wyróżnienia specjalnego Prodziekan Wydziału Architektury w konkursie na projekt wnętrza z oświetleniem „Wnętrze. Światło. Cień.”. Uczestniczka wystaw architektonicznych trzech edycji Biennale Architektury w Krakowie. Współtwórczyni opracowań architektonicznych publikowanych w takich tytułach jak m.in.: Architektura-Murator, Architektura&Biznes, Archinea.pl, Onet.pl. Czarny humor świetnie łączy z czarnymi golfami i brokatem na powiekach.