Polecają nas

CZARNY BIAŁY to jedna wielka rodzina! To przyjaźnie, które pozostają na długie lata oraz współpraca, która owocuje wieloma wspólnie zrealizowanymi projektami. Pomagamy Wam realizować marzenia, które bardzo szybko stają się rzeczywistością. Nazwiska naszych uczniów reprezentują zagraniczne akademie a także uczelnie niemalże całej Polski takie jak: Politechnika Krakowska, Politechnika Warszawska, Politechnika Wrocławska, Politechnika Śląska, Politechnika Świętokrzyska i wiele innych! Kształcimy nie tylko przyszłych architektów i architektów krajobrazu, ale również kandydatów na wydziały wzornictwa przemysłowego Politechniki Krakowskiej czy grafiki i malarstwa na ASP!

❤❤❤

Nasze osobiste podziękowania i serdeczne pozdrowienia dla WSZYSTKICH naszych uczniów. Dziękujemy za długie godziny ciężkiej pracy, setki mądrych rozmów oraz zaangażowanie skupienie i myślenie. Dzięki za możliwość pracy z każdym z was i za osobisty wkład we współtworzenie naszej Czarno Białej Rodziny 🙂

❤❤❤

Recenzje naszych uczniów:


GABRIELA PIŁAT. Jakie są Twoje marzenia? Chciałbyś zostać architektem? Pójść na ASP? Masz mało czasu? Tylko 5 miesięcy? Aaa.. jednocześnie pracujesz i studiujesz.. Czyli jeszcze mniej czasu niż by się wydawało… Uważasz, że jest to niemożliwe, aby w tak krótkim czasie ktoś przygotował Cię na egzamin wstępny?… Nic bardziej mylnego. Nie tutaj. Nie w tej szkole rysunku!

Szkoła rysunku Czarny Biały doprowadziła do tego, że spełniłam swoje największe marzenie dostania się na ASP.. Przygotowali mnie do egzaminu w 5 miesięcy!!
To nie są jedynie nauczyciele.. To są przewodnicy, mentorzy, to moja druga rodzina. I mówię to zupełnie świadomie i szczerze (chociaż i tak pewnie Pan Tomasz się do mnie nie przyzna). Przyszłam do nich w lutym, jako „mała”, zagubiona dziewczyna z ogromnym marzeniem, które wydawało się być abstrakcją. Było ciężko, były łzy, ale była też ogromna radość, śmiech i pochwały ( PS. jeśli Pan Tomasz nic nie mówi, to oznacza to pochwałę.. ale też nie zawsze 🙂

Zespół Czarny Biały doprowadził do tego, że nie tylko dostałam się na wymarzone studia, ale również do tego, że odzyskałam wiarę w ludzi. Możesz tu liczyć na szczerość, wsparcie i pomoc. Nie tylko w kwestii rysunku czy malarstwa. Oprócz wykształcenia architektów wszyscy w zespole według mnie powinni posiadać status psychologa i mentora życiowego.
Jestem ogromnie wdzięczna. I polecam z całego serca. W sumie to trochę żałuję, że się dostałam… Pochodziłabym jeszcze do Nich!… Będą za mną tęsknili, niewątpliwie 🙂

Pan Marcin, Pan Tomasz, Kinia, Gabrysia i Paulinka to dzięki Wam, dziękuję  

To zdecydowanie NAJLEPSZA SZKOŁA RYSUNKU. A nazwa nie powinna być Czarny Biały.. tylko ZŁOCI!    


MAGDA LEWICKA.  Pięć Gwiazdek na pięć Lat mojej przygody z Czarny Biały!   Trafiłam do tej Szkoły Rysunku, gdy byłam jeszcze małym przestraszonym dzieciakiem z gimnazjum, które chciało nieco poznać i rozwinąć swoje zdolności plastyczne. Wcześniej miałam za sobą kilka nieudanych prób w innych szkołach rysunku, w których osoby w moim wieku były traktowane z pobłażaniem, co znacznie odbierało mi chęci do samego przychodzenia na zajęcia.

W Czarny Biały to była przygoda! Lekcje były interesujące, świeże, rozwijające; plus – dodajmy do tego super atmosferę, która sprawiała, że pod koniec zajęć wcale nie chciało mi się opuszczać pracowni (myślę, że cała ekipa wie o czym mówię^^). Zaczynaliśmy od prostych rzeczy, które stopniowo uczyły mnie samego warsztatu rysunku oraz pomagały rozwinąć wyobraźnię przestrzenną. Właściwie za to drugie jestem najbardziej wdzięczna, bo dzięki temu teraz czuję, że do wielu zadań mogę podejść z otwartym umysłem i nie bać się przeszkód w przeniesieniu moich pomysłów na kartkę papieru. W trakcie mojej przygody w Czarny Biały próbowałam różnych rzeczy – rysunku architektonicznego, rysunku z natury, malarstwa czy też zabawy pastelami, tworzeniem kolaży. To wszystko pozwoliło mi podjąć decyzję o przygotowaniu się do rekrutacji na dwa kierunki na Politechnice Krakowskiej – Architekturę oraz Wzornictwo Przemysłowe. Wymagania klasy maturalnej sprawiały, że ciężko było znaleźć siłę na pełne angażowanie się w zajęcia w szkole rysunku, jednak wsparcie, motywacja oraz duży kredyt zaufania, którymi obdarzyła mnie cała ekipa Czarny Biały sprawiła, że pomimo tego, iż bywało ciężko, to udało się!!! – dostałam się na obydwa wybrane przeze mnie kierunki i sama mogłam podjąć decyzję, który z nich finalnie wybiorę! Ciężko jest mi ująć w słowa, jak bardzo jestem wdzięczna całej ekipie Czarny Biały, a w szczególności Panu Marcinowi i Panu Tomkowi, za cały czas i uwagę, którą mi poświęcili. Jestem też pewna, że nasza znajomość szybko się nie skończy i że będziemy obchodzić coraz to pełniejsze jej rocznice.

O szkole Czarny Biały dowiedziałam się przez internet, a czytając opinie jej uczniów utwierdziłam się w przekonaniu, że warto spróbować i przyjść na pierwsze zajęcia. Teraz do tych opinii dorzucam swoją i mam nadzieję, że pomoże Ci ona w dokonaniu decyzji, o wyborze najlepszej szkoły rysunku w Krakowie!


ANETA KOZIŃSKA. UWAGA! TO MIEJSCE WYWOŁUJE EFEKTY UBOCZNE. Lubisz przeciętność? Czujesz się bezpiecznie w szarej masie otaczającego Cię świata? Zamierzasz przejść przez studia niezauważony i niezapamiętany? TA SZKOŁA NIE JEST DLA CIEBIE. Zajęcia w Czarny Biały rozbudzą w Tobie pasje, ogromną ambicję, głód wiedzy i chęć bycia indywidualnym. Niestety, ale Panowie brutalnie wyłonią każdy skryty w Tobie talent i bezlitośnie zmuszą Cię abyś go rozwinął. Użyją wszelkich bolesnych środków takich jak ogromna wiedza, doświadczenie i zaangażowanie żeby Twoje szare komórki zapragnęły działać. W dodatku sprawią, że uzależnisz się od tego miejsca.
Trafiłam tutaj zawiedziona schematycznym sposobem uczenia w innych szkołach rysunku, zostałam i to był pierwszy duży krok w drodze na architekturę. Z całego serca polecam i gratuluję każdemu kto wpadł na tę stronę, znaleźliście wygrany los na loterii 

KLAUDIA KRZYŻANOWSKA Moja przygoda w Czarny Biały zaczęła sie w październiku 2016 i muszę powiedzieć, że mimo, iż trwała zaledwie rok, to dała mi wiecej niż mogłam sobie wyobrazić…
To dzieki niej miałam jedyną i niepowtarzalną okazję, żeby rozwinąć dawne zainteresowanie rysunkiem, poznać (całkowicie od podstaw!) zasady projektowania i rysunku architektonicznego, i – co najważniejsze! – odkryć przyszłe marzenie do spełnienia – zostanie architektem.
To teraz od początku.. 🙂 Już od pierwszych zajęć czułam się tam świetnie, a Pan Marcin i Pan Tomek stali się dla mnie ogromnymi autorytetami. Z wielkim profesjonalizmem, okiem czujnym na każdy błąd!, anielską cierpliwością i empatią (która w kryzysowych momentach była mi niezwykle potrzebna :’D) oraz indywidualnym podejściem do każdego z uczniów – rozwijali w nas to, co najlepsze. Serio! Z zajęć na zajęcia Panowie coraz bardziej wciągali mnie w świat architektury i projektowania, coraz bardziej kręciło mnie to wszystko i w efekcie kompletnie poświęciłam się nauce rysunku, systematycznej pracy i dążeniu do celu. Uwierzyłam z siebie. We własne możliwosci. I w to, ze NIGDY nie jest za późno, żeby zmienić swoje plany na przyszłość i pójść własną drogą. Spytacie: jak? Jak to sie mogło stać? To miedzy innymi dzięki ciepłej, a nawet rodzinnej atmosferze panującej na zajęciach. Ale przy tym nie brakowało oczywiście koncentracji, zaangażowania i naprawdę ciężkiej, systematycznej pracy! Nieraz były momenty kryzysowe, ale nawet wtedy, a raczej szczególnie wtedy, Panowie nie pozwalali nam się załamać i stracić wiarę w siebie, tylko skutecznie mobilizowali, dając energię do dalszego działania (z podwojoną siłą!). Nie było mowy o niezdrowej rywalizacji między uczniami – wspieraliśmy się wzajemnie, a z Panami każdy bez problemu znalazł wspólny język.🙂
Mogłabym jeszcze długo opowiadać, jak wiele dały mi zajęcia w Czarny Biały, ale myślę, że najważniejszy jest jeden fakt – że to tylko dzięki tym dwóm wspaniałym nauczycielom miałam szansę odkryć marzenie i dojść do celu… Nie wyobrażam sobie, żebym mogła trafić gdzie indziej czy w bardziej profesjonalne ręce. Musicie uwierzyć na słowo.🙂 Strasznie się cieszę, że mogłam się tam uczyć, spędzić tak wiele wspaniałych chwil, a teraz tęsknić i żałować, że skończyły się zajęcia w miejscu, do którego po prostu chce się wracać!  

GRAŻYNKA MARTA TYRKA. Znalazłam się w tej szkole rysunku niespełna dwa lata temu, ale dopiero niedawno poznałam to miejsce lepiej. Przygotowując się do egzaminów na architekturę pod profesjonalnym okiem Pana Tomka oraz Pana Marcina, wyciągnęłam parę wniosków. Mówiąc, że „Czarny Biały” to jedynie szkoła rysunku popełniłabym straszną gafę. Dla mnie to miejsce stało się bardzo bliskie, spotkałam tam ambitnych i bardzo utalentowanych ludzi, którzy motywowali mnie każdego dnia do stawania się coraz lepszą. Mogę śmiało powiedzieć, że Panowie, którzy przez ten cały czas uczyli mnie rysunku stali się dla mnie wzorem 🙂 Czemu? Bo są żywym dowodem na to, że praca może być również pasją i czymś więcej, niż sposobem na zarabianie pieniędzy. Ich podejście do ucznia oraz sposób w jaki podchodzą do kursu rysunku z pewnością różni się od innych, a jego efekty są przełożone na wyniki egzaminów. Mam niesamowite szczęście, że mogłam spotkać tak wspaniałych nauczycieli, którzy przywrócili mi nadzieję. Pokazali, że najważniejsze jest to, żeby robić to, co się lubi i być wiernym swoim ideom. W chwilach zwątpienia potrafili być wsparciem. Bardzo dziękuję, słowa nie wyrażą tego, jak wdzięczna jestem Panom za ten czas mi poświęcony. Z czystym sumieniem mogę zapewnić, że jest to NAJLEPSZA SZKOŁA RYSUNKU W KRAKOWIE, która uczy również MYŚLENIA! Każdemu serdecznie ją polecam!!!

ANIA ŻYCKA. Mówi się, że reklama kłamie. Nawet jeśli, to Czarny Biały jest wyjątkiem! – to naprawdę najlepsza szkoła rysunku w Krakowie! Dwa lata zajęć nauczyły mnie nie tylko techniki rysunkowej, ale przede wszystkim myślenia architektonicznego. Zmieniły całkiem sposób w jaki postrzegam przestrzeń. To nie jest szkoła, w której głaszczą po głowie i zachwycają się geniuszem uczniów. To szkoła, w której potrafią docenić, ale też solidnie ochrzanić, kiedy jest taka potrzeba 😉 Polecam Czarny Biały wszystkim, którzy chcą się rozwijać i solidnie przygotować na wymarzone studia. Ja nie mogłam lepiej trafić 

PAULINA PIĘKOŚ. Koniec wakacji zrób coś ze swoim życiem!
Czarny Biały szkoła rysunku najlepsza szkoła rysunku. Nie mów nie! Bądź na tak! Panowie i dziewczyny czekają na Ciebie by pomóc Ci spełnić marzenia! Ps potwierdzone info nie jakieś tam lokowanie produktu. Dołącz do krakowskiej familii przyszłości, do ludzi którzy pokażą Ci kim naprawdę jesteś. Znajdź maniaków oddanych swojej pasji i dziel z nimi ten zapał! Czeka Cie dużo ciężkiej pracy ale jakże warto! Po roku spojrzysz w lustro i jak ja ujrzysz nowego lepszego człowieka gotowego do podboju świata. Do zobaczyska na Małym Rynku!! Ps. w tłusty czawartek są darmowe pączki 🙂
Bardzo tęsknie za całą ekipą.
#czarnybiały #kontrasty #szkołarysunku #kraków #młodzi #utalentowani

ŁUCJA KOSECKA. Przygodę ze szkołą zaczęłam zaledwie 5 miesięcy przed egzaminami na studia. Z czystym sercem mogę ją polecić każdemu, kto chce odkryć swój talent, nową pasję, jak i temu, kto zamierza podjąć ciężką pracę, która tak, jak w moim przypadku zakończy się sukcesem. Wspaniała atmosfera, która panuje na zajęciach sprawia, że są one świetną rozrywką, nie są obowiązkiem, a przyjemnością. Profesjonalne, co najważniejsze INDYWIDUALNE podejście sprawia, że każdy jest przygotowany w jak najlepszym stopniu – nawet jeżeli czas przygotowań jest tak krótki jak w moim przypadku. Konstruktywna krytyka, a zarazem zauważalne postępy z dnia na dzień, nie tylko na rysunku ale także w sposobie myślenia o architekturze dodawały ogromnej motywacji. 
POLECAM każdemu i jestem ogromnie szczęśliwa, że trafiłam właśnie w to miejsce. Dzięki niemu spełniłam swoje wielkie marzenie!

 

GOSIA SURÓWKA. Szkoła Rysunku Czarny Biały to najlepszy wybór dla ludzi, którzy chcą studiować architekturę czy kochają po prostu rysować. Przez te dwa lata nauczyłam się tylu wspaniałych rzeczy nie tylko rysunku, ale również jak walczyć,nie poddawać się i zawszę brnąć do celu. Pan Tomek i Pan Marcin tworzą wspaniały zespół, podchodzą do każdego indywidualnie, ciesze się że trafiłam właśnie na nich. Atmosfera jaka panuje na zajęciach i czarny humor Pana Tomka powoduje że wracasz chętnie na kolejne zajęcia!
Z czystym sumieniem mogę polecić tą szkołę ponieważ jest to NAJLEPSZA SZKOŁA RYSUNKU W KRAKOWIE!

MACIEK RODAK. Jestem przekonany, że Le Corbusier porzuciłby nawet najbardziej pouczające podróże na rzecz zajęć w „Czarny Biały”. Jest to nietypowe miejsce, gdzie z iście modernistycznym brutalizmem wpaja się wiedzę niezbędną do wstąpienia w szereg studentów architektury. Ci wspaniali ludzie uczą nie tylko rysować, ale również (i przede wszystkim) myśleć. Myśleć wedle oczekiwań współczesnego świata architektury i sztuki, a robią to w sposób nietuzinkowy – bez żadnych kantów i skosów. Polecam!

NATALIA GRZĄDZIEL. Wybór szkoły rysunku Czarny Biały uważam za jeden z najlepszych w ostatnim czasie. Półtora roku temu zastanawiając się nad wyborem takiego kursu, po poleceniu przez znajomą stwierdziłam, że przejdę się i spróbuję właśnie u nich. Nie mogłam lepiej trafić. Wykwalifikowana i wymagająca kadra, świetna atmosfera i ludzie sprawiały, że z przyjemnością chodziłam na zajęcia. Tak naprawdę słowa nie oddadzą tego jak fantastycznie mi się współpracowało z Panem Tomkiem i Marcinem. Oczywiście bardzo dużo zawdzięczam też Gabrysi i Kindze, które pomagały mi w tworzeniu portfolio na architekturę krajobrazu. Mogę zagwarantować, że jeśli naprawę marzysz o architekturze, czy kierunku z nią związanym to Czarny Biały jest strzałem w 10!

KASIA ŻYSZCZYŃSKA. Lubisz rysować i chętnie rozwijałbyś swoje umiejętności pod okiem najlepszych nauczycieli? Nie zadowala Cię twój aktualny poziom rysowania i chcesz go diametralnie podnieść lub masz w planach ścisły i wymagający kierunek studiów, jakim jest Architektura? Dobrze trafiłeś! Jako świeżo upieczona maturzystka i od października studentka I-go roku Architektury i Urbanistyki na PK w Krakowie szczerze polecam szkołę rysunku Czarny Biały! W przystępny sposób prowadzący pokażą Ci niezawodne sposoby, jakimi sama wspierałem się podczas przygotowań do egzaminu wstępnego. Wyniki Czarno Białych nie pozostawiają złudzeń: 100% uczniów przeszło z wynikiem pozytywnym egzamin wstępny zarówno na Architekturę, jak i na Akademię Sztuk Pięknych. Zajęcia przebiegają w miłej atmosferze, są prowadzone profesjonalnie, a prowadzący mają indywidualne podejście do każdego ucznia, co z pewnością pozwoli Ci osiągnąć wymarzony cel! 😉

PATRYCJA GRANDA. Czy kiedykolwiek zastanawiałeś/zastanawiałaś się jak z łatwością spełnić swoje najskrytsze marzenia? Czy pragnąłeś/pragnęłaś rozwijać siebie jednoczenie robiąc to, co naprawdę kochasz? Może w przyszłości chciałbyś/chciałabyś zostać architektem? Jeżeli na którekolwiek z tych pytań odpowiedziałeś/odpowiedziałaś twierdząco, to wiedz, że lepiej trafić nie mogłeś/nie mogłaś! Przez pewien czas uczęszczałam na zajęcia z rysunku przygotowujące na studia związane z architekturą. Pewnie podejrzewacie, że zaraz podzielę się z Wami moją opinią na temat tego miejsca. Owszem, nie mylicie się ani trochę! Może zacznę od zalet. Pierwsze, co przychodzi mi do głowy to wspaniała atmosfera i cudowny klimat! Jestem przekonana, że gdyby tylko Wokulski zabrał Izabelę Łęcka na zajęcia z rysunku własnie w to miejsce, losy bohaterów słynnej „Lalki” skończyłyby się całkowicie inaczej. Dalej, zapytacie pewnie o nauczycieli prowadzących zajęcia. Co tu dużo mówić. Pan Tomasz i Pan Marcin to wspaniałe osoby – głównie dzięki nim z łatwością można uzależnić się od spotkań, pokochać je i odnaleźć w sobie jeszcze większy zapał! Nie dajcie się jednak zmylić! To wymagający nauczyciele! Czeka Was ciężka praca, która jednak w przyszłości przyniesie nieziemskie efekty (wiem z własnego doświadczenia!). Gdyby Le Corbusier żył w dzisiejszych czasach oddałby wszystko za chociażby jedną lekcje pod ich czujnym, profesjonalnym i doświadczonym okiem! Wady? Jedyne co przychodzi mi do głowy to to, że naprawdę bardzo trudno jest się rozstać z tym miejscem po ukończeniu kursu. Dlatego podsumowując polecam każdemu z Was te zajęcia! Dzięki nim oderwiecie się od nużącej, codziennej rutyny, odnajdziecie chwilę wytchnienia, rozwinięcie się i doznacie ogromnej satysfakcji płynacej z własnej pracy! Więc jeśli tylko kochasz rysować tak bardzo jak ja i marzysz o studiach związanych z architekturą, to właśnie znalazłeś/znalazłaś idealne miejsce dla siebie! Nie zwlekaj z decyzją! Pozwól samemu sobie/samej sobie na niezapomniane wrażenia i przygody! Daj sobie szansę wszechstronnego rozwoju! Zajrzyj do CZARNY BIAŁY i przekonaj się – tak jak ja – jak wiele jesteś w stanie osiągnąć! ??

MONIKA WIECHA. Zarażają swoją pasją, inspirują kreatywnością, imponują wiedzą, zachwycają profesjonalizmem, odkrywają potencjał, przyciągają osobowością oraz poczuciem humoru, tworzą niezwykle przyjazną atmosferę, a co najważniejsze dzięki Nim spełniają się marzenia o studiowaniu architektury! To wszystko sprawia, że Czarny Biały to bezkonkurencyjnie Najlepsza Szkoła Rysunku 🙂 !!!

KUBA FULARSKI. Dlaczego Czarny Biały ? Byłem w różnych szkołach rysunku i zdecydowanie polecam CzarnoBiałych. Tylko tutaj przygotują was do egzaminów wstępnych i nie tylko na 100%. W innych szkołach poza przygotowaniami do egzaminu zajmują się pierdołami niepotrzebnymi do dostania się na uczelnię. Tutaj i tylko tutaj przygotujecie się najlepiej.

Tylko w jednym miejscu na świecie istnieją tacy nauczyciele!!

Tomek wywoła na waszych twarzach śmiech i łzy, wprowadzi was idealnie do zwariowanego świata rysowania!!!
Marcin nada temu nutę harmoni i spokoju doprowadzając was do mistrzowskiego poziomu!!

Jedyna taka szkoła z najlepszymi wynikami na egzaminach wstępnych !
Co roku jej uczniowe obstawiają czołówkę listy rankingowej egzaminu wstępnego na architekturę !
Idealna szkołą również dla pasjonatów rysowania jak i dla amatorów !!!
Nauczycie się wszystkiego, wyrobicie swój styl, tempo, sposób i walor !

Nie wierzysz? Przyjdź i zobacz. Gorąco polecam !

KAMIL AKSAMIT. Kilka lat temu mój znajomy polecił mi tę szkołę a dziś to ja polecam ją gorąco wszystkim! Każdemu kto marzy o rozpoczęciu studiów na wydziale Architektury, ale również tym, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności w dziedzinie rysunku czy po prostu je w sobie odkryć. Niektórzy uczniowie, w tym ja (oraz wielu innych), dojeżdżali do szkoły z innych miast, co jest jeszcze lepszym potwierdzeniem tego, że jeśli uczyć się rysunku to tylko tutaj. Na zajęciach poznasz wielu młodych ludzi z przeróżnymi pasjami, którzy staną się dla Ciebie inspiracją do tworzenia, dzięki czemu zawiążesz nowe ciekawe znajomości. Wszystko to pod czujnym okiem najlepszych nauczycieli, którzy zawsze służą pomocą nie tylko jeśli chodzi o rysunek i tematy z nim związane. U „Czarno Białych” nauczysz się rysować, a także projektować i myśleć jak architekt, czego próżno szukać na innych kursach tego typu. Spędzisz miło czas, w wesołej atmosferze, której będzie towarzyszył humor od najbielszego, aż po ten najczarniejszy 😉 Jeszcze raz serdecznie polecam!

KAMIL LEŚNIAK. Nie wyobrażam sobie żebym mógł trafić lepiej!!!

Czarny Biały to nie tylko kurs rysunku. To dbałość o każdy szczegół, kompleksowe przygotowanie, indywidualne podejście do każdego ucznia, wspaniali prowadzący, doskonała atmosfera i motywacja do pracy.

Jeszcze niedawno sam uczyłem się w tej szkole. Zacząłem od zera. Nie wiedziałem nic o rysunku. Dziś jestem już przyjęty na Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej. Z perspektywy czasu widzę tak ogromny postęp swoich umiejętności, że nie wiem jak Panowie z tej szkoły tego dokonali. Od zera do studenta Architektury? Tak, ale tylko z Czarny Biały.

Czasem na naszej drodze pojawiają się ludzie, którzy są po prostu wspaniali i z którymi znajomość może nas bardzo daleko zaprowadzić. Dziś cieszę się, że mogłem poznać Pana Marcina i Pana Tomka, bo dali mi bardzo wiele. Czarny Biały to nie tylko szkoła rysunku. Czarny Biały to szkoła życia!!!


ANIA PARA. Szkoła Rysunku Czarny Biały to najlepszy wybór zarówno dla ludzi, którzy chcą studiować architekturę, ale również dla pasjonatów oraz chcących nauczyć się myśleć w architektoniczny sposób. Jeśli myślisz, że lepiej wyuczyć się w innej szkole schematów do powielania, jesteś w dużym błędzie. INDYWIDUALNOŚĆ WYRÓŻNIA LUDZI! Nikt tu jej nie potępia, jest ona wręcz doceniana. Każdy uczeń jest wyjątkowy i traktowany z osobna, może rysować we własnym niepowtarzalnym stylu. Panowie mają fantastyczny kontakt z grupą, atmosfera pracy jest idealna, widać ich zaangażowanie, ale i uprzejmość, sympatię dla uczniów. Nie jest to dobra szkoła dla kogoś kto nie ma poczucia humoru, a także odrobiny dystansu do siebie. Trzeba być przygotowanym na szczerość i produktywną krytykę, motywującą do dalszej pracy. Zdecydowanie polecam tę Szkołę, pomogła mi jak i wielu innym w dostaniu się na wymarzone studia. Dziękuję.

EWELINA CISAK. Jeśli marzysz o studiowaniu architektury – Czarny Biały to idealny wybór! W krótkim czasie nauczysz się nie tylko poprawnie i efektownie rysować ale również samodzielnie projektować. Niesamowicie pozytywna atmosfera na zajęciach, przesympatyczni ludzie oraz najlepsi pod słońcem prowadzący sprawią, że z ogromną przyjemnością będziesz chodził na każde zajęcia. Dodatkowym atutem jest atrakcyjna lokalizacja szkoły. Na zajęciach zdobędziesz także niezbędną wiedzę, która nie tylko przyda się na egzaminach wstępnych ale również na samych studiach. Cenne rady prowadzących oraz rzetelna praca zaowocują już w czerwcu na egzaminach wstępnych a satysfakcja i uśmiech na twarzy towarzyszące przy przeglądaniu list przyjętych, gwarantowane ! 🙂 Gorąco polecam i zapraszam wszystkich chętnych na Mały Rynek – warto przyjść i zapytać, to nic nie kosztuje !

MAGDA KUBIS. Jeśli szukasz szkoły rysunku która przygotuje Cię do egzaminów, rozwinie Twój warsztat oraz poszerzy artystyczne horyzonty to Czarny Biały jest miejsce dla Ciebie! Prowadzący zajęcia – Pan Tomek oraz Pan Marcin – w sposób przystępny i ciekawy wtajemniczą Cie we wszystkie techniki rysunku, architektury i podstaw projektowania. Uczestnicząc w zajęciach rozwiniesz się jako artysta a prowadzący wskażą Ci odpowiedni kierunek w jakim powinieneś iść, pozwalając przy tym by Twoje prace pozostały niebanalne i nietuzinkowe. Oceny bywają krytyczne ale zawsze konstruktywne i poparte praktycznymi wskazówkami co powinniśmy zmienić aby nasze pomysły wyeksponować na papierze jak najkorzystniej. Mój osobisty sukces jakim jest fakt, iż od miesiąca października zostanę studentką architektury na wydziale Politechniki Krakowskiej zawdzięczam właśnie szkole Biały Czarny – szczerze polecam!

SZYMON REJEK. Najlepsza szkoła rysunku w Krakowie! Przygotowali mnie do egzaminów na architekturę na PK w niecałe 8 miesięcy (pomimo pewnego oporu materiału :P) !
Prowadzący są dokładni i wymagający, ale dysponują ogromną cierpliwością i poczuciem humoru – zajęcia w Czarnym-Białym były przyjemnością! Gorąco polecam – zwłaszcza tym, którzy (tak jak ja) dość późno zdecydowali się kandydować na architekturę.
Edit: Panowie Czarno-Biali podołali kolejnemu wyzwaniu i pomogli mi się przygotować do studiów na krakowskim ASP na kierunku grafika w uwaga… 4 miesiące! Polecam tym goręcej.

MAKOWSKI. W tym miejscu znajdziesz wszystko czego potrzebujesz. Nikt tak dobrze nie umie zarazić entuzjazmem, pasją i czerpaniem radości z rysowania. Kurs w tej szkole to nie tylko nauka, to przede wszystkim chęć przekazania profesjonalnej wiedzy, zarażenie kreatywnym myśleniem, samodzielne projektowanie własnych koncepcji, możliwość pokazania swojego światopoglądu co w skonfrontowaniu z technikami i teoriami rysunku daje 100 % pewność uzyskania oczekiwanego efektu. Zapisując się na kurs można równocześnie zapłacić za legitymację na studia bo nie ma możliwości aby się nie dostać:)

MACIEK KONIK. Do Czarny Biały trafiłem dopiero pod koniec października w klasie maturalnej- bardzo żałuję, że nie wcześniej. Niemniej jednak, nawet tak krótki okres czasu wystarczył Panu Tomkowi i Panu Marcinowi na to, aby przygotować mnie do egzaminu wstępnego na wydział Architektury. Świetna szkoła, świetni ludzie, świetna atmosfera. Poza tym, z tego co mi wiadomo, jest to jedyny kurs rysunku w Krakowie, na którym w przerwach od pracy można porozmawiać z wykładowcą na temat aktualnej kondycji polskiej piłki kopanej.

TERESA SKALNY. Mówi się, że początki są trudne… ale ja do tego początku przygody z architekturą wróciłabym w każdej chwili. Bagaż doświadczeń, który zgromadziłam w tej szkole służy mi do dziś. Kreatywne podejście prowadzących do architektury, rysunku, a przede wszystkim do „zabłąkanej” młodej osoby powoduje omdlenie z wrażenie (pozdrowienia dla Izy :P). W tej szkole każdy Twój talent wyjdzie na jaw 😉 . Gdybym jeszcze raz miała rozpocząć tą przygodę to tylko w tej szkole. Szczerze polecam i pozdrawiam prowadzących!

DOMINIKA POLUK. Czemu wybrać Czarny-Biały?
Przede wszystkim za świetną atmosferę i profesjonalne podejście 🙂
Podczas nauki w liceum kilkukrotnie zmieniałam szkołę rysunku i ta ZDECYDOWANIE bije resztę na głowę!
Polecam gorąco tę szkołę wszystkim, których do rysunku ciągnie bardziej lub mniej, na pewno nie pożałują, a jeżeli oprócz rysunku mają ochotę na wiele śmiechu i wspaniałych ludzi, ta szkoła na pewno jest właśnie dla nich.

MAREK SZYMONOWICZ. Bez wątpienia szkoła rysunku Czarny Biały jest świetnym miejscem godnym polecenia. Z pomocą inspirujących nauczycieli, podchodzących indywidualnie do każdego ucznia, nie tylko rozwinąłem swoje umiejętności plastyczne i kreatywność oraz osiągnąłem swój cel. Był to też po prostu dobrze spędzony czas wśród ciekawych ludzi. Na zajęciach panowała dobra atmosfera dzięki której chciało się wracać za każdym razem. Żałuję jedynie że nie dowiedziałem się o tym miejscu wcześniej.

MACIEJ GRUBICH. Szkoła rysunku Czarny biały to najlepszy wybór pod wieloma względami!: zajęcia prowadzone w przyjaznej atmosferze, w sposób pobudzający zainteresowanie tematem architektury, rozwijającym koncepcyjne myślenie, jednocześnie z pełnym profesjonalizmem i indywidualnym podejściem do ucznia. Prace, dzięki świetnej technice(i wielu innym zaletom), zdecydowanie wyróżniają się podczas egzaminów na tle innych co gwarantuje świetne wyniki. Świetna zabawa, A JAKIE KORZYŚCI! Serdecznie polecam!:)

ANNA MARCHAJ. Jeśli ktoś szuka swojej szkoły rysunku, poszukiwania może śmiało zakończyć w tej chwili. Czemu? Jedynie tutaj nauczą Was myśleć, a nie tylko powielać bezpieczne schematy. To sprawi, że na egzamin wstępny na kierunek Architektura przyjdziecie absolutnie pewni swojego sukcesu. Warto przyjść i przekonać się, że wszystkie opinie na temat Czarny Biały to czysta prawda – rozwijanie swoich umiejętności i przyjemność w jednym. Nie da się nie polecić!

JOANNA TOKARSKA. Najfajniejsza szkoła rysunku w Krakowie:) Zdecydowanie najfajniejsi prowadzący, którzy świetnie się dopełniają w prowadzeniu zajęć zupełnie jak CZERŃ i BIEL, o czym się przekonacie rysując właśnie w tej szkole. 🙂 Świetne przygotowanie do studiów!!!!!
Generalnie same achy i ochy:)
No i zdecydowanie gdyby nie ta szkoła na 100% nie spełniałabym swoich marzeń o byciu architektem i przy okazji sową 😀 😛
Na serio są NAJLEPSI !!!!!!!!!!!

PAULINA WIKIERA. Jeśli ktoś zastanawia się nad wyborem kursu, a w ofertach natrafił na CZARNY BIAŁY szkoła rysunku, to szkoda czasu na dalsze poszukiwania! Tutaj znajdziecie wszystko co potrzebne do egzaminu. Uczestnictwo w zajęciach pozwala na znaczny rozwój wyobraźni oraz umiejętności rysunkowych. A wszystko to dzięki wspaniałej kadrze, która przechodziła przez to samo i wie najlepiej jaką drogą Was poprowadzić. Naprawdę nie można trafić lepiej! ;))

BARBARA LORENZ. Naprawdę najlepsza szkoła rysunku w Krakowie, profesjonalni prowadzący nauczą przede wszystkim systematycznej pracy, precyzji, cierpliwości i wytrwałości w dążeniu do sukcesu jakim jest dostanie się na Wydział Architektury! Po kursie rysunku w szkole Czarny Biały będziesz śmigać proste kreski z zamkniętymi oczami a cieniowanie będzie najfajniejszą zabawą, przygotowanie do egzaminu gwarantowane! Polecam z pełnym przekonaniem!

DAMIAN SZWAJKOS. Chcesz zostać architektem ale myślisz, że się nie nadajesz, że nie masz talentu? Spokojnie! W tej szkole rysunku talent zostanie z Ciebie wydobyty poprzez setki koncepcji, które zrobisz na zajęciach 😛 A kiedy już będziesz na studiach zobaczysz, że zajęcia w tej szkole nie tylko przygotowują do egzaminu wstępnego lecz do wszystkich lat studiów 🙂 Świetna atmosfera, GENIALNI prowadzący!! Po prostu najlepszy wybór 🙂 POLECAM!!!

ALEKSANDRA WIĄŻEWSKA. Jeśli nie chcesz martwić się o swoją architektoniczną przyszłość, a w dniu egzaminów dostawać palpitacji serca- wybierz CZARNY BIAŁY! To bez wątpienia najlepsza szkoła rysunku w Krakowie, gwarantująca Ci stuprocentowy sukces. Zajęcia prowadzone są z pełnym profesjonalizmem, a dzięki odpowiedniemu podejściu wykładowców nauczysz się nie tylko rysować, ale również kreatywnie myśleć i rozwiązywać problemy. Serdecznie POLECAM!

ANNA LANGIER. Naprawdę świetna szkoła! Z moich rozmów z innymi studentami architektury, którzy ukończyli przeróżne kursy wynika, że jest to jedyne miejsce, w którym byliśmy uczeni nie tylko rysowania, ale także potrzebnego później w architekturze koncepcyjnego myślenia, rozwijaliśmy pomysłowość i kreatywność. Poza tym dobra lokalizacja, super atmosfera (prowadzący przemili, ale bardzo wymagający) i najwyższa zdawalność – same plusy.

GLORIA KOSTRZEWA – SEYOUM. Najlepsza szkoła rysunku nie bez powodu! 🙂
Atmosfera idealna do pracy i rozwoju swoich zdolności artystycznych czy, w przypadku ich braku, stopniowego zgłębiania tajników warsztatowych 😉 Cenne wskazówki nie tylko w kwestii techniki rysowania, ale również co do wyboru właściwej ścieżki życiowej 😉 Profesjonalizm i indywidualne podejście do ucznia! 🙂
Żałuję, że nie trafiłam tutaj wcześniej!

ALFRED NOWINA KONOPKA. Jeżeli ktoś chce rościć sobie prawa do tytułu Najlepszej Szkoły rysunku w Krakowie to jest to właśnie Czarno-biały zespól z Małego Rynku. Atmosfera pracy, indywidualne podejście i wieloletnie doświadczenie kadry zapewniły wielu absolwentom tej szkoły miejsca na wymarzonych studiach. Dzięki za te kilka lat pracy i na pewno będę tam jeszcze wracał.

NATALIA STRZAŁKA. Moim zdaniem o poziomie szkoły powinny decydować przede wszystkim wyniki jej uczniów. A najlepszymi możemy pochwalić się właśnie MY! Pierwsze miejsca na liście przyjętych na Wydział Architektury to już tradycja 😀 Nie przesadzę, gdy napisze, że stworzyliśmy taką naszą małą ‚rodzinkę’ na zajęciach. Nie wyobrażam sobie, że mogłabym chodzić do innej szkoły rysunku -Lepszej nie ma!

MICHAŁ NATORSKI. Świetna szkoła rysunku! Genialna atmosfera i prowadzący znający się na rzeczy. Jeżeli chcecie się plastycznie rozwinąć i dostać na studia architektury bez większych problemów to niezwłocznie powinniście się do nich zgłosić. Myślę, że średnia ocen z egzaminu z rysunku wszystkich uczniów tej szkoły nie spada (i nie spadnie) poniżej 4. Kto się nie zapisze, niech żałuje!!!

MICHAŁ KRĘŻEL. Jako student i absolwent wzornictwa, z pewnością będę nawiedzał te kolorowe progi. Atmosfera na zajęciach jest uzależniająca i sprawia, że chce się wracać. Panowie są pełni praktycznych rad i z łatwością nawiązują dobry kontakt z uczniami, co przekłada się na świetne wyniki na egzaminach. Nie pozostaje mi nic innego jak gorąco polecić tę szkołę.

PIOTR SAFERNA. Miałem przyjemność uczęszczać do tej szkoły i uważam, że właśnie dzięki niej dostałem się na wybrany kierunek. Pomimo tego iż wcześniej wydawało mi się, że świetnie rysuje dopiero na studiach pojąłem że właśnie ta szkoła nauczyła mnie konkretnego sposobu rysowania, który jest preferowany przez profesorów Politechniki Krakowskiej. Dziękuje.

KAROLINA GAIK. Chociaż moja przygoda z Czarny Biały nie trwała długo, takich nauczycieli się nie zapomina! Ich energia, zaangażowanie i pasja motywują do działania. A efekty, dzięki ich pomocy, widoczne są praktycznie natychmiast. Już zawsze z lekkim rozczuleniem będę patrzyła na rysunki, które tam stworzyłam. To było niesamowite. Dziękuję!

EWELINA BARBACH. Życie w szkole Czarny Biały jest, wbrew nazwie, bardzo kolorowe! 🙂 Ogromne postępy uczniów przekładające się na znakomitą zdawalność, wesoła- mocno motywująca atmosfera, świetni ludzie, pomoc prowadzących w każdej sprawie, a na dodatek w tle oczywiście Hejnał Mariacki.. ^^ Lepszej nie znajdziecie, jedyna taka na świecie!

 

MAGDA MIESZCZAK. Jeśli poważnie myślisz o dostaniu się na kierunek Architektura na PK oraz chcesz osiągnąć bardzo wysoki wynik na egzaminie wstępnym, to szczerzę polecam tę szkołę rysunku. Spędziłam w niej niecałe dwa lata i uważam, że był to dobrze wykorzystany czas. Prowadzący Marcin i Tomek są świetni, doskonale znają się na rzeczy i wiedzą jakie są wymagania uczelni. Konsekwentnie dążą, aby każdy uczestnik kursu, rozwijając swój własny styl, na tyle opanował tajniki rysunku i rozwinął swoją wyobraźnię przestrzenną, by bez trudu mógł dostać się na studia. Gorąco polecam.

GIOVI JOANNA. Bardzo dobre przygotowanie do egzaminów. Odpowiednie podejście. Wszystkiego nauczą, nawet chodzić na czarno. Kiedyś w pakiecie były też rozmowy o przemijaniu w oprawie muzycznej Eddiego Veddera i N.Conte.

DIANA ŻUREK krzyczą, rzucają ołówkami, wprowadzają nerwową atmosferę – są doskonali 🙂 jeżeli chcecie zdać i dobrze się bawić podczas zajęć,to tylko w tej szkole!

ANIA KALETA Czarny Biały łączy w sobie wszystkie cechy, których należy oczekiwać od najlepszej szkoły rysunku. Miła atmosfera, profesjonalni, charyzmatyczni prowadzący oraz świetna lokalizacja. Nie brak również konstruktywnej krytyki, która skutecznie motywuje do wytrwałej pracy. Wszystko to owocuje świetnym przygotowaniem do egzaminów oraz dobrymi wynikami.